Brandon has logged 313 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Sergio

Sergio

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★
Edit this entry  
16
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Housebound

Housebound

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
★★
Edit this entry  
12
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
American Pie Presents: The Book of Love

American Pie Presents: The Book of Love

2009
×
★½
Edit this entry  
07
The Juror

The Juror

1996
×
★★
Edit this entry  
07
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★½
Edit this entry  
06
Primal

Primal

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Last Moment of Clarity

Last Moment of Clarity

2020
×
★½
Edit this entry  
05
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★½
Edit this entry  
04
The Houses October Built 2

The Houses October Built 2

2017
×
★★
Edit this entry  
03
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
American Pie Presents: Beta House

American Pie Presents: Beta House

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Alone

Alone

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Blackbird

Blackbird

2012
×
★½
Edit this entry  
29
Resurrection

Resurrection

1999
×
★½
Edit this entry  
28
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Exception

The Exception

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
White Noise 2: The Light

White Noise 2: The Light

2007
×
★½
Edit this entry  
25
White Noise

White Noise

2005
×
★★
Edit this entry  
24
Eye of the Beholder

Eye of the Beholder

1999
×
★★
Edit this entry  
23
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Hit List

The Hit List

1993
×
★★
Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Getaway

Getaway

2020
×
Edit this entry  
17
Survive the Night

Survive the Night

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Night of the Running Man

Night of the Running Man

1995
×
★★
Edit this entry  
10
Force of Nature

Force of Nature

2020
×
★½
Edit this entry  
09
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry