Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★
Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★
Edit this entry  
14
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★½
Edit this entry  
14
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry