katie has logged 34 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Diggstown

Diggstown

1992
×
★★
Edit this entry  
24
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inuyasha the Movie 2: The Castle Beyond the Looking Glass

Inuyasha the Movie 2: The Castle Beyond the Looking Glass

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
21
Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time

Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Buried

Buried

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry