Sort by

supostatka has logged 344 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Ivan Vasilyevich Changes His Profession

Ivan Vasilyevich Changes His Profession

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terrified

Terrified

2017
×
Edit this entry  
30
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
Edit this entry  
24
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Hunger

Hunger

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
A Moment in the Reeds

A Moment in the Reeds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Laugh or Die

Laugh or Die

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Missing Girls

Missing Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Let Me Live My Life

Let Me Live My Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
My Father Genghis Khan

My Father Genghis Khan

2018
×
Edit this entry  
08
I Saw The Sky

I Saw The Sky

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Circumstances of Place and Time

Circumstances of Place and Time

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crystal Swan

Crystal Swan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
03
City of Ghosts

City of Ghosts

2017
×
Edit this entry  
02
Just, Melvin: Just Evil

Just, Melvin: Just Evil

2000
×
Edit this entry  
01
Boy Interrupted

Boy Interrupted

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Hood

In the Hood

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Men Behind the Sun

Men Behind the Sun

1988
×
Edit this entry  
22
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Concerning Violence

Concerning Violence

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
Edit this entry  
19
Signs

Signs

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
It Doesn't Hurt Me

It Doesn't Hurt Me

2006
×
★½
Edit this entry  
18
Dead Man's Bluff

Dead Man's Bluff

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Europa

Europa

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Landmine Goes Click

Landmine Goes Click

2015
×
½
Edit this entry  
16
Clay Pit

Clay Pit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sophie Scholl: The Final Days

Sophie Scholl: The Final Days

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Core of the World

Core of the World

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Acid

Acid

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry