Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miles Davis: Birth of the Cool

Miles Davis: Birth of the Cool

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Runaway

Runaway

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry