• Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★½

  • Thank You for Smoking

  • The Pacifier

  • Hitch

    ★★★★

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

  • Fat Albert

  • Christmas with the Kranks

  • The SpongeBob SquarePants Movie

  • National Treasure

  • The Incredibles

  • The Polar Express

  • Ray

    ★★★★

  • Hotel Rwanda

  • Shark Tale

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

  • I, Robot

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

  • White Chicks

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Fahrenheit 9/11

  • The Day After Tomorrow

  • Shrek 2

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Man on Fire

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • The Lion King 1½

  • Super Size Me

  • Along Came Polly

    ★★★★

  • Cheaper by the Dozen

  • Recess: Taking the Fifth Grade

  • The Last Samurai

  • Looney Tunes: Back in Action

  • School of Rock

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Fighting Temptations

  • Freaky Friday

    ★★★★

  • Finding Nemo

  • Bruce Almighty

  • Daddy Day Care

  • The Lizzie McGuire Movie

  • Holes

  • Agent Cody Banks

  • Anger Management

    ★★★½

  • Kangaroo Jack

  • Antwone Fisher

  • Drumline

  • Adaptation.

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • The Master of Disguise

  • Austin Powers in Goldmember

  • Like Mike

  • Mr. Deeds

  • Lilo & Stitch

  • Undercover Brother

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ½

  • Clockstoppers

  • Ice Age

  • My Big Fat Greek Wedding

    ★★★★★

  • John Q

  • Big Fat Liar

  • Jimmy Neutron: Boy Genius

  • A Beautiful Mind

  • Ali

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Monsters, Inc.

  • Training Day

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Strike Back

  • The Princess Diaries

    ★★★★

  • Rush Hour 2

    ★★★★★