SupremeLemon has logged 36 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Electrocuting an Elephant

Electrocuting an Elephant

1903
×
Edit this entry  
29
I Came from Busan

I Came from Busan

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
The Age of Success

The Age of Success

1988
×
★★
Edit this entry  
28
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hercules

Hercules

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
Edit this entry  
26
Himalaya, Where the Wind Dwells

Himalaya, Where the Wind Dwells

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Time Between Dog and Wolf

Time Between Dog and Wolf

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
With a Girl of Black Soil

With a Girl of Black Soil

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Green Chair

Green Chair

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Very Ordinary Couple

Very Ordinary Couple

2013
×
Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Edit this entry  
19
Yongsoon

Yongsoon

2016
×
★★
Edit this entry  
18
26 Years

26 Years

2012
×
Edit this entry  
17
301/302

301/302

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Desire

Desire

2002
×
★★★
Edit this entry  
14
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Paju

Paju

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Oldboy

Oldboy

2013
×
Read prior review Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
13
The Angels' Melancholia

The Angels' Melancholia

2009
×
Edit this entry  
13
A Day Off

A Day Off

1968
×
★★★
Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
11
Sunset in My Hometown

Sunset in My Hometown

2018
×
★★
Edit this entry  
08
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
Edit this entry  
07
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Edit this entry  
05
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
Edit this entry  
05
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Family Ties

Family Ties

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Demon Island

Demon Island

2002
×
Edit this entry  
02
Far Cry

Far Cry

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jealousy Is My Middle Name

Jealousy Is My Middle Name

2002
×
★★★★
Edit this entry