Sort by
  • Nope

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • Reprise

    ★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★★

  • Silent Running

    ★★★

  • Last Year at Marienbad

    ★★★★½

  • Purple Noon

    ★★★