Sort by

Suran has logged 22 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Reprise

Reprise

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fresh

Fresh

2022
×
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry