Sort by

Tyler has logged 29 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hero

The Hero

2017
×
★★
Edit this entry  
22
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Win It All

Win It All

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night and Fog

Night and Fog

1955
×
Edit this entry  
05
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★½
Edit this entry