Tyler has logged 18 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Eden

Eden

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★½
Edit this entry  
16
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
St. Nick

St. Nick

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry