Sort by

Asher has logged 539 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Due Date

Due Date

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Edit this entry  
25
Jungle Juice

Jungle Juice

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
The Christmas Card

The Christmas Card

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★½
Edit this entry  
22
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★★
Edit this entry  
21
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★
Edit this entry  
20
Deuce Bigalow: Male Gigolo

Deuce Bigalow: Male Gigolo

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
Diggers

Diggers

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Iron Mistress

Iron Mistress

1969
×
★★★½
Edit this entry  
15
The City of Violence

The City of Violence

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Bunraku

Bunraku

2010
×
★★
Edit this entry  
10
Red

Red

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
The Apple Dumpling Gang Rides Again

The Apple Dumpling Gang Rides Again

1979
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Apple Dumpling Gang

The Apple Dumpling Gang

1975
×
★★★½
Edit this entry  
08
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Savages

Savages

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Surveillance

Surveillance

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Scoop

Scoop

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
06
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Willow

Willow

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
Riddick

Riddick

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
Savage Sam

Savage Sam

1963
×
★★★
Edit this entry  
26
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Old Yeller

Old Yeller

1957
×
★★★★
Edit this entry