Sort by
  • The Killer

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • SmartLess: On the Road

    ★★★★

  • Fast X

    ★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Mrs. Davis

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Creed III

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • The Outside

    ★★★★½

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Sheng Wang: Sweet and Juicy

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★★★★

  • Changes

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Sunrise Palms

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Karen

    ½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Peace by Chocolate

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★