Sort by

Survivorfan has logged 24 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Peace by Chocolate

Peace by Chocolate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Changes

Changes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry