Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Dream

Dream

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Time

Time

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Guy

Bad Guy

2001
×
Edit this entry  
17
Samaritan Girl

Samaritan Girl

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Isle

The Isle

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Khoobsurat

Khoobsurat

2014
×
Edit this entry  
16
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bronson

Bronson

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Sicario

Sicario

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Cosmos

Cosmos

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
REW-FFWD

REW-FFWD

1994
×
Edit this entry  
13
Garuda Gamana Vrishabha Vahana

Garuda Gamana Vrishabha Vahana

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Maelström

Maelström

2000
×
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Doraemon: Nobita and the Space Heroes

Doraemon: Nobita and the Space Heroes

2015
×
Edit this entry  
08
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Chandigarh Kare Aashiqui

Chandigarh Kare Aashiqui

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★
Edit this entry  
05
Ra.One

Ra.One

2011
×
Edit this entry  
05
The Steamroller and the Violin

The Steamroller and the Violin

1961
×
★★★★
Edit this entry  
05
Raanjhanaa

Raanjhanaa

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Supermen of Malegaon

Supermen of Malegaon

2009
×
Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Miss Lovely

Miss Lovely

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
7 Days in Havana

7 Days in Havana

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry