• Firestarter

    ★★★

  • As They Made Us

  • Agent Game

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Infinite Storm

  • The Bubble

  • Cheaper by the Dozen

  • Deep Water

  • Loveland

  • Panama

  • Ambulance

    ★★★

  • X

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Windfall

  • The Adam Project

  • The Contractor

    ★★★

  • A Day to Die

  • Big Gold Brick

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

  • Gasoline Alley

  • Pursuit

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Dog

  • The Outfit

  • Uncharted

    ★★★

  • The Fear Index

  • Blacklight

  • Against the Ice

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Other Me

  • Pam & Tommy

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

  • All of Us Are Dead

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Lucy and Desi

  • Fresh

  • Ray Donovan: The Movie

  • Gold

  • Scream

    ★★★

  • The 355

  • The Tourist

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • American Siege

  • A Very British Scandal

  • American Underdog

  • The Abominable Snow Baby

  • The Silent Sea

  • The King's Man

    ★★★

  • Last Train to Christmas

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★★★

  • Fortress

  • Mother/Android

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • National Champions

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★★

  • Deadlock

  • Last Looks

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

  • Nash Bridges

  • Licorice Pizza

  • The Nine Kittens of Christmas