Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Old Dads

Old Dads

2023
×
Edit this entry  
07
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★
Edit this entry  
04
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
28
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Edit this entry  
21
Saw IV

Saw IV

2007
×
★½
Edit this entry  
20
The Conference

The Conference

2023
×
★★
Edit this entry  
15
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
Renfield

Renfield

2023
×
★½
Edit this entry  
11
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★½
Edit this entry  
04
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Reptile

Reptile

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Frida

Frida

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moving On

Moving On

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Source Code

Source Code

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★
Edit this entry  
09
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
Edit this entry  
06
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★½
Edit this entry  
03
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★
Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happiness for Beginners

Happiness for Beginners

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Edit this entry