Sort by

fernanda has logged 547 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read other review Edit this entry  
14
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★½
Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
06
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★
Edit this entry  
05
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Edit this entry  
02
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stay

Stay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry