Sort by

fern has logged 523 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stick It

Stick It

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★½
Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★½
Edit this entry  
04
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lie

The Lie

2018
×
★½
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cheatin'

Cheatin'

2013
×
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry