Sort by

fern has logged 61 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Afterschool

Afterschool

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
20
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
19
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Edit this entry  
17
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Edit this entry  
17
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Edit this entry