flynn has logged 173 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday

Friday

1995
×
★★★
Edit this entry  
10
Runaway

Runaway

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
01
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★
Edit this entry  
30
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dream Boat

Dream Boat

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Copycat

Copycat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Animal House

Animal House

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry