• Scream

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Night Teeth

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Birds of Paradise

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Candyman

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Benedetta

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Till Death

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mare of Easttown

  • Ride or Die

  • The Unholy

  • The Prom

  • Happiest Season

  • The Craft: Legacy

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

  • Ammonite

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Chemical Hearts

  • Host

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • The High Note

    ★★

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • The Turning

  • Miss Americana

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The First Temptation of Christ

    ½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Countdown

    ½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • Watchmen

  • Eli

    ★★

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★