RSS feed for ˗ˏˋ Liam ˊˎ˗
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Bad Hair

Bad Hair

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Braid

Braid

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Islands

Islands

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Paradise

American Paradise

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Archipelago

Archipelago

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little

Little

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
White Material

White Material

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In The Time It Takes To Get There

In The Time It Takes To Get There

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flower

Flower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Butter on the Latch

Butter on the Latch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Keep It for Yourself

Keep It for Yourself

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Too Old to Die Young: North of Hollywood, West of Hell

Too Old to Die Young: North of Hollywood, West of Hell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
LOL

LOL

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry