zoph has logged 45 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witness

The Witness

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
White Girl

White Girl

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ice

Ice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seven Days: Monday - Thursday

Seven Days: Monday - Thursday

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Howl

Howl

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christian Mingle

Christian Mingle

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Christian Mingle

Christian Mingle

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Everything Before Us

Everything Before Us

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
This Time

This Time

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ponce de León

Ponce de León

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry