Emma 🔆 has logged 483 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
23
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★★
Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annie

Annie

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Les Misérables: The Staged Concert

Les Misérables: The Staged Concert

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Edit this entry  
03
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
Edit this entry  
02
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★
Edit this entry