Emma 🔆 has logged 48 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little

Little

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Serenity

Serenity

2019
×
Edit this entry  
12
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beau

Beau

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fosse/Verdon

Fosse/Verdon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kinky Boots: The Musical

Kinky Boots: The Musical

2019
×
Read prior review Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry