Sort by

michelle has logged 346 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
20
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dave Chappelle: For What It's Worth

Dave Chappelle: For What It's Worth

2004
×
Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
27
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read prior review Edit this entry  
26
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kuessipan

Kuessipan

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cortex

Cortex

2019
×
★★
Edit this entry