Sort by

michelle has logged 49 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Walk Run Cha-Cha

Walk Run Cha-Cha

2019
×
Edit this entry  
27
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
Edit this entry  
27
Daughter

Daughter

2019
×
Edit this entry  
27
Memorable

Memorable

2019
×
Edit this entry  
26
American Factory

American Factory

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
22
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lunar Synth Hits

Lunar Synth Hits

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
A Sister

A Sister

2018
×
Edit this entry  
20
Saria

Saria

2019
×
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Edit this entry  
13
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
Edit this entry  
13
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry