˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 25 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spinners

Spinners

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry