˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 31 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gemini

Gemini

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
★★
Read the review Edit this entry