Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 37 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Persona

Persona

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brothers

Brothers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Colours

Colours

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sunset

Sunset

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Slice

Slice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry