˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 58 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gregory Go Boom

Gregory Go Boom

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
NiNoKuni

NiNoKuni

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Protagonists

The Protagonists

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Memorable

Memorable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Room 55

Room 55

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry