Sort by

˗ˏˋ suspirliam ˊˎ˗ has logged 27 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Munyurangabo

Munyurangabo

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Day in the Country

A Day in the Country

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nos Amours

A Nos Amours

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Future

The Future

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
De Djess

De Djess

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
James White

James White

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Seed

Seed

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carmen

Carmen

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kitty

Kitty

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Somebody

Somebody

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In My Room

In My Room

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry