Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 68 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Int. Trailer. Night

Int. Trailer. Night

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
To The Moon

To The Moon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Away

Away

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
IO

IO

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
1900

1900

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
And She Hisses

And She Hisses

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Letter to Uncle Boonmee

A Letter to Uncle Boonmee

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Arabian Nights: Volume 1, The Restless One

Arabian Nights: Volume 1, The Restless One

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Destinée

Destinée

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Woman in Deep

Woman in Deep

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nightwalk

Nightwalk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry