Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 61 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beginning

Beginning

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nian

Nian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Josep

Josep

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Place Promised in Our Early Days

The Place Promised in Our Early Days

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Day in the Life of the Dead

A Day in the Life of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tyrel

Tyrel

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Men

Men

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Public Speaking

Public Speaking

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Soul of the City

Soul of the City

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chore Day - The Incredibles Way

Chore Day - The Incredibles Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Just a Minute

Just a Minute

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zapped

Zapped

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Term Parking

Long Term Parking

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Angels' Share

The Angels' Share

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
There's Only One Sun

There's Only One Sun

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mourning Forest

The Mourning Forest

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lonely Blue Night

Lonely Blue Night

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Another Happy Day

Another Happy Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nobody's Daughter Haewon

Nobody's Daughter Haewon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry