Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 33 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Victor in Paradise

Victor in Paradise

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tomorrow's Leaves

Tomorrow's Leaves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shame

Shame

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nadia, Butterfly

Nadia, Butterfly

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
Read the review Edit this entry  
11
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
10 Years with Hayao Miyazaki

10 Years with Hayao Miyazaki

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elsa the Rose

Elsa the Rose

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Delete Beach

Delete Beach

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry