˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 34 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Burn the Witch

Burn the Witch

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Garden

Wonder Garden

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rain in the Sunshine

Rain in the Sunshine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Witch Academia

Little Witch Academia

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promare

Promare

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon: Twilight Wings

Pokémon: Twilight Wings

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fumiko's Confession

Fumiko's Confession

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Diarchy

Diarchy

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pauline Alone

Pauline Alone

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Man Rots from the Head

Man Rots from the Head

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pikadero

Pikadero

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry