Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 31 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain Sparky vs. The Flying Saucers

Captain Sparky vs. The Flying Saucers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nona

Nona

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lili Alone

Lili Alone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Right Words

The Right Words

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inherent

Inherent

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Playground

Playground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Femme

Femme

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
2003

2003

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shelley

Shelley

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Year of the Everlasting Storm

The Year of the Everlasting Storm

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mayday

Mayday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry