Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 31 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heartland

Heartland

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bubu & Bubulina

Bubu & Bubulina

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Portrait Studio

The Portrait Studio

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Othello

Othello

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
O Night Divine

O Night Divine

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Monk and the Fish

The Monk and the Fish

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Touching the Skin of Eeriness

Touching the Skin of Eeriness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aquaman: King of Atlantis

Aquaman: King of Atlantis

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry