Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 27 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sycorax

Sycorax

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Life Is But a Dream

Life Is But a Dream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Laps

Laps

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tintarella di luna

Tintarella di luna

1985
×
Read the review Edit this entry  
12
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Secret Goldfish

Secret Goldfish

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Colour of His Hair

The Colour of His Hair

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Marcel the Shell with Shoes On, Three

Marcel the Shell with Shoes On, Three

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Transit

Transit

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry