Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 45 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scavengers

Scavengers

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unity Call

Unity Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Family Tree

Family Tree

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Funny Ha Ha

Funny Ha Ha

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hooker on Campus

Hooker on Campus

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Olympus

Olympus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry