Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 111 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
House Comes with a Bird

House Comes with a Bird

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Naysayer

Naysayer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Race

The Race

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Close

Close

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fetch

Fetch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Void

Void

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Salvatore: Shoemaker of Dreams

Salvatore: Shoemaker of Dreams

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tűz Anya

Tűz Anya

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moths

Moths

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Batsheva x Anna Sui

Batsheva x Anna Sui

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hollywood Lucifer

Hollywood Lucifer

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Daddy

Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Broker

Broker

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Joyland

Joyland

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Farmer's Daughters

The Farmer's Daughters

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sharper

Sharper

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Duck Duck

Duck Duck

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
EO

EO

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It’s Nice in Here

It’s Nice in Here

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry