susqiria has logged 86 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Secretary

Secretary

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry