♡ zu ♡ has logged 111 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sticker

Sticker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Kase-san and Morning Glories

Kase-san and Morning Glories

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Enough

Enough

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Can Speak

I Can Speak

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All Together Now

All Together Now

2020
×
Edit this entry  
30
The Clapper

The Clapper

2017
×
Edit this entry  
29
Opening Tomorrow

Opening Tomorrow

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Our Folks

Our Folks

1967
×
Read the review Edit this entry  
07
Work It

Work It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Man - Woman Wanted

Man - Woman Wanted

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Passengers

Passengers

2016
×
Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
Edit this entry  
02
Zenek

Zenek

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honest Candidate

Honest Candidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Our Love Story

Our Love Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Peach Girl

Peach Girl

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Herstory

Herstory

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Despite Everything

Despite Everything

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Edit this entry  
25
Waiting

Waiting

2020
×
Edit this entry