• Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • The Devil All the Time

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Honest Thief

  • Tenet

  • The Old Guard

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Hollywood

  • Dangerous Lies

  • One World: Together at Home

  • Mulan

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Bad Boys for Life

  • Bombshell

  • Doctor Sleep

  • Zombieland: Double Tap

  • Guns Akimbo

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Ready or Not

  • Midsommar

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Hustle

  • Aladdin

  • The Perfect Date

  • After

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★

  • Long Shot

  • Isn't It Romantic

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Paradise Hills

  • Aurora

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

  • Second Act

  • Instant Family

  • Bird Box

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

  • A Star Is Born

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Skyscraper

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

  • Book Club

  • Dude

  • Truth or Dare

  • Game Night

  • Love, Simon

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Bright

  • Pitch Perfect 3