• All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • Blue Bayou

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★

  • Midnight

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Passing

    ★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • The White Tiger

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Namaste Wahala

    ★½

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • The God-daddy

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Xico's Journey

    ★★

  • Mank

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Little Big Women

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Coven

    ★★★

  • True Mothers

    ★★★

  • Bruised

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Night of the Kings

    ★★½

  • In My Room

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★