• Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Resort

    ½

  • Coming 2 America

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Zulu Man in Japan

  • The Paper Tigers

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • The Silencing

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Gather

    ★★★★½

  • New York New York

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Ip Man: Kung Fu Master

    ★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Grand Isle

    ★½

  • The Jesus Rolls

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Exit Plan

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ted Bundy: Mind of a Monster

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Unknown Saint

    ★★★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Burning Cane

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

    ½

  • The Best of Enemies

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Highwaymen

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Triple Threat

    ★★½

  • Jungleland

    ★★★

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★

  • The Sunlit Night

    ★★½

  • Cold Case Hammarskjöld

  • Holmes & Watson

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★½

  • Revenger

    ★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • Stan & Ollie

  • Azali

    ★★½

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★½

  • ReMastered: Who Shot the Sheriff

  • Kemper on Kemper: Inside the Mind of a Serial Killer

  • Venom

    ★★

  • The Burial of Kojo

    ★★★½