• No One Gets Out Alive

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Dancing Queens

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Beast

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Rogue

    ★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★