svbrina has logged 64 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Polar

Polar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
11
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Free to Play

Free to Play

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry