Sort by
  • Barbarian

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

  • Being the Ricardos

  • Encanto

  • The Harder They Fall

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

  • Spencer

  • Dune

  • Belfast

  • King Richard

  • The Power of the Dog

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

  • CODA

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Da 5 Bloods

  • Miss Juneteenth

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

  • 1917

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

  • Knives Out

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • Alita: Battle Angel

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Free Solo

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • King Lear

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Bright

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Creep 2

  • Disobedience

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Little Evil

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Loving Vincent

    ★★½